LED bulb A60 9W
| TEMPLATE | POWER | CCT | LUMEN | B ANGLE | BASE | SIZE |
| A60 | 9W | 6500K | 850 | 200 ° | E27 | Ø60-h115 |
| Emission angle (Degrees) | 200 |
|---|---|
| ENERGY RATING | A + |
| Color | White |
| Rated current | 80mA |
| External dimensions BxHxP | 60 * 115 |
| Dimmable | No |
| Duration in hours | 15000 |
| ENERGY EXPRESSED IN KWH | 9 |
| Nominal frequency | 50 / 60Hz |
| Degree of protection | IP20 |
| IK | IK08 |
| Nominal Lumens | 915 |
| Lumen Output | 830 |
| Material | Plastic coated aluminum + PC |
| New ERP Energy Efficency Class | F. |
| Nominal power | 9 |
| Power Factor (PF) | 0.5 |
| Color rendering (CRI) | 80 |
| Color Temperature | Cold Light - 6500K |
| Operating temperature | -20 ℃ ~ + 40 ℃ |
| Nominal tension | AC220-240V |
| Lamp socket type | E27 |
| Lamp type | A60 |